2019 YKS Sınav Başvuruları Başlıyor Mu?2019 YKS sınavı için başvurular 12 şubatta başlıyor. ÖSYM'nin web sitesinde yer alan duyuru yazısına göre 2019 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS 2019) kapsamında yapılacak 2019 YKS başvurular,12 şubat 2019 tarihinde başlayacak, ve 6 Mart 2019 da sona erecektir. Başvuru süresi uzatılmayacaktır.Geç başvuru tarihi 19 Mart tır

YKS için ayrı bir kılavuz bulunmadığından adayların, YKS başvurularını yapmadan önce ÖSYS ile ilgili tüm ilke ve kuralları kapsayan 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS 2018) Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.Kılavuz ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internert adresinden yayınlanacaktır.

2019 YKS Sınav Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2019 YKS Sınav Başvuru İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız

YKS başvuruları İnternet aracılığıyla bireysel olarak ya da herhangi bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabilecektir. Başvurusunu Başvuru Merkezi aracılığıyla yapan adaylar 2 TL Başvuru Hizmeti Ücreti ödeyeceklerdir.
YKS başvuruları ile sınav ücreti bilgileri ÖSYS Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar; Akbank, T. Halk Bankası, T. Vakıflar Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, T.C. Ziraat Bankası, Türk Ekonomisi Bankası ve DenizBank’ın tüm şubeleri ile İnternet bankacılığı aracılığıyla sınav ücretini yatırabileceklerdir. Sınav ücreti, tüm PTT işyerlerinden veya ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÜCRETLER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

YKS Başvuru Ücretini Online Ödemek için Tıklayınız