2019 YKS Başvuruları Ne Zaman Bitiyor?Üniversite başvuruları ne zaman bitiyor 2019,YKS başvuruları ne zaman son bulacak 2019? İşte YKS Başvuruları hakkında merak edilenler...

Üniversiteye girişte birinci aşama olan TYT sınavı bu sene 15 Haziran 2019 da yapılacak..YKS sınavı ise tyt den hemen sonra 16 Haziran 2019 pazar gün yapılacak. Şimdi soru ise YKS başvuruları ne zaman yapılacak?
YKS başvuruları 12 şubatta başlayıp 6 Mart 2019 tarihinde sona erecek. geç başvuru günü 19 mart 2019 dur
2019 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS 2019) Kılavuzu, YKS de dâhil, ÖSYS Sistemi ile ilgili tüm ilke ve kuralları kapsamaktadır. Adaylar, başvuru yapmadan önce bu kılavuzu dikkatle incelemelidir.

2019 ÖSYS Kılavuzu İndirmek için Buraya Tıklayınız

2019 ÖSYS-LYS Başvuru İşlemleri için Buraya Tıklayınız

YKS başvuruları İnternet aracılığıyla bireysel olarak aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr ) ya da herhangi bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabilecektir. Başvurusunu Başvuru Merkezi aracılığıyla yapan adaylar 5,00 TL Başvuru Hizmeti Ücreti ödeyeceklerdir.

Not: Güncel ücret bilgilerine kılavuzdan ulaşabilirsiniz.

YKS başvuru ve sınav ücretleri nereye yatırılacak?

Adaylar; tüm PTT işyerlerinden, Akbank, T. Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, T.C. Ziraat Bankası, Türk Ekonomisi Bankası ve DenizBank’ın tüm şubeleri ile İnternet bankacılığı aracılığıyla sınav ücretini yatırabileceklerdir. Adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilirler.
YKS Başvuru Ücretini Online Ödemek için Tıklayınız