YKS başvuruları haftasonu da yapılabilecekÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), YKS başvurularının son günü olan Mart 2018 tarihinde Başvuru Merkezleri'nde oluşabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri'nin hafta sonu da hizmet vereceği açıklandı.

ÖSYM, '2018 YKS Sınavları (2018-YKS) Başvurular' başlıklı açıklamasında, adaylar için başvuru merkezlerinin Mart 2018 Cumartesi ve Pazar günlerinde saat 9.00-17.00 arası açık tutulacağını duyurdu. 2018-YKS başvuruların Nisan'da başladığı belirtilen açıklamada başvuruların Mart'da sona ereceği vurgulandı. Başvuruların internet aracılığıyla bireysel olarak ya da herhangi bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabildiği kaydedilen açıklamada, "Mart 2018 tarihinde Başvuru Merkezlerinde oluşabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak adayların bu tarihten önce başvurularını tamamlamaları yararlarına olacak. Başvuru süresi uzatılmayacaktır. ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri adayların hafta sonu başvuru yapabilmelerini sağlamak amacıyla, Mart 2018 Cumartesi ve Pazar günlerinde saat 9.00-17.00 arası açık tutulacaktır. ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri'nin adresleri ve telefon numaraları ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinde yer almaktadır." denildi.

SINAV ÜCRETİ ÖSYM'NİN İNTERNET SİTESİNDEN KREDİ KARTI İLE YAPILABİLİYOR

Başvuru işleminden önce sınav ücretinin yatırılmış olması gerektiği hatırlatılan açıklama da şu ifadelere yer verildi: "Sınav ücreti, kılavuzda belirtilen bankalar ile birlikte tüm PTT işyerlerinden veya ÖSYM'nin https://odeme.osym.gov.tr/ İnternet sayfasında yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilmektedir. Sınav ücretini yatırmış olmak, Başvuru Merkezinden yeniden şifre edinmek vb. işlemler, sınava başvuru için yeterli değildir. Sınav ücreti yatırıldıktan sonra başvurunun bir başvuru merkezinden veya bireysel olarak İnternet aracılığıyla tamamlanmış olması gerekmektedir."

YKS Başvuru Ücretini Online Ödemek için Tıklayınız

Açıklamada adayların, sınava başvuru işlemini tamamladıktan sonra en kısa süre içinde, başvuru bilgilerini ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile mutlaka kontrol etmeleri gerektiği vurgulandı. Başvuru Merkezi olarak görev yapacak tüm birimlerin Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri ile Sınav Koordinatörlükleri, adayların kısa sürede ve sorunsuz olarak başvuru yapmalarını sağlayacak tüm önlemleri alacağı belirtildi.

2018 ÖSYS Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018 ÖSYS-YKS Başvuru İşlemleri için Tıklayınız