ÖSYM YKS Başvuruları Süresi Uzatılacak mı?ÖSYM YKS başvuruları süresi uzatıldı mı,ÖSYM YKS başvuruları ne zaman sona eriyor,ÖSYM YKS başvuruları ne zaman bitiyor? Adaylar tarafından merak edilen soruların cevabı ÖSYM'den geldi...

2018 2018-YKS Başvuru İşlemlerinin Tamamlanması: 2018-YKS’lere Başvuru Yapmak İsteyen, 2018-YKS Başvuru İşlemini Yapan, 2018-YKS için Sınav Ücretini Yatırmayan, 2018-YKS Başvurusunu Tamamlayan Adayların Dikkatine

Mart 2018 tarihinde başlayan 2018-YKS başvuru işlemleri, Mart 2018 tarihinde sona erecektir. Başvuru süresi uzatılmayacaktır. YKS başvuruları İnternet aracılığıyla bireysel olarak aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr ) veya herhangi bir Başvuru Merkezinden yapılabilecektir.

Başvuru işlemleri, bir başvuru merkezinden başvuru yapacak adaylar için Mart 2018 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin İnternet sayfasından İnternet aracılığıyla bireysel başvuru yapacak adaylar için Mart 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

YKS puanına uygun istedikleri sınava katılabilirler. Yeni açılacak programlar, puan türlerinde oluşabilecek değişiklikler, tablolarda yapılabilecek değişiklikler, ek puanla yerleştirme yapılan programlar, gelecek yıllarda söz konusu olabilecek yatay ve dikey geçişler vb. durumlar nedeniyle farklı alanlarda puan türlerinin hesaplanabilmesi için, adayların 2018-YKS sınava girmeleri yararlarına olacaktır.

Adayların YKS'ye gireceklerine kesin karar verdikten sonra başvuru süresi içinde başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Başvuru işlemini İnternet üzerinden bireysel olarak yapacak adaylar, “Başvuru İşlemi ÖSYM'ye Bildirilmiştir.” uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan çıktı almaları gerektiği konularında önemle uyarılmaktadır. ÖSYM başarısız kayıt işleminden sorumlu değildir.

Başvuru Merkezleri başvuruları, resmî iş günlerinde ve mesai saatleri içinde alacaklardır. Adayların başvuru için başvuru merkezlerine şahsen gitmeleri ve nüfus cüzdanları veya süresi geçerli pasaportları ile doldurulmuş Aday Başvuru Formlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru işlemi yapan adaylar, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan ONAY KODUNU görevliye bildireceklerdir. Görevli tarafından onay kodu sisteme girildikten sonra başvuru işlemi yapılacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurularda sınav ücreti yatırılamayacağı için başvuru geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir.

Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayacaklardır. Sınav ücreti ödenmeyen başvuru işlemleri geçersiz sayılacak ve bu adayların bina/salon atamaları yapılmayacaktır. Bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi de düzenlenmeyecektir. 2018-YKS başvuru işlemini yaptığı halde sınav ücretini yatırarak başvurusunu tamamlamayan adayların, 2018-YKS'ye girmeleri mümkün değildir.

Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için Mart 2018 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için Mart 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

YKS Başvuru Ücretini Online Ödemek için Tıklayınız

Sınav ücretini yatırarak başvurusunu tamamlayan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin İnternet sayfasında bulunan Aday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinerek özenle korumalıdır.

2018 2018-YKS Kamu Spotu İndir

2018-YKS Kılavuz ve Başvuru Bilgileri İndir

2018-ÖSYS Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Kılavuzu İndir

2018 YKS Başvuru İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız