ÖSYM Üniversite Giriş Sonuçları Açıklandı mı?'YKS sonuçları ne zaman açıklanacak' sorusuna yanıt arıyor. YKS sonuçları henüz açıklanmadı ancak ÖSYM Başkanı YKS sonuçları hakkında açıklama yaptı. İşte gelişmeler...

ÖSYM Üniversite Giriş Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

Büyük bir heyecanla beklenen YKS,Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Sınavların ardından adaylar bu kez heyecanla YKS sonuçlarını beklemeye başladı. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takviminde YKS'nin başvuru ve gerçekleştirileceği tarih yer alsa da, YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih belirtilmiyor. Adaylar merakla YKS sonuçlarının açıklanacağı günü bekliyor. Bu anlamda ÖSYM'den açıklama bekleyen adayları sevindirecek açıklama ÖSYM Başkanı'ndan geldi. ÖSYM Başkanı açıklamasında YKS sonuçları hakkında konuştu. YKS sonuçlarının açıklanmasında sürpriz yapmak gibi bir iddialarının olmadığını ifade etti.YKS sonuçları Temmuz 2018'de açıklanacak.

YKS SORULARI AÇIKLANDI MI?

YKS'nin ardından sınavda ter döken adaylar YKS sonuçlarının yanı sıra YKS sorularının açıklanmasını da merakla bekliyordu. Adayların YKS soruları için fazla bir süre beklemesine gerek kalmadı. YKS soruları sınavların gerçekleştirilmesinin ardından bir süre sonra açıklandı. ÖSYM tarafından açıklanan YKS soruları Aday İşlemleri Sistemi'nden adayların erişimine açıldı. Soruların yayınlanmasının ardından adaylar sınav sonuçları hakkında fikir sahibi olma fırsatı bulmuş oldular.

TYT YKS net puan hesaplama programı indir

YÖK sanal tercih rehberi indir

TYT YKS başarı sırası hesaplama sihirbazı Tıkla İndir