YKS Bireysel Başvuru Nasıl Yapılır?2018 YKS'ye başvurular nasıl yapılacak,YKS başvurusu ne zaman, YKS kayıt ücreti ne kadar, nasıl kayıt olunur, kayıt için gerekli belgeler nelerdir? Öğrencilerin üniversitelere girmesi için ilk olarak YKS sınavına girip barajı geçip YKS sınavına girip gerekli puanı kazanmaları gerekiyor.

ÖSYS-YKS Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

ÖSYS-YKS Başvuru İşlemleri için Tıklayınız

ÖSYM tarafından yapılan YKS başvurular başladı.TYT sınavına giripte barajı geçen öğrenciler YKS sınavına girecek. YKS sınav başvuruları son gün ve başvurularının tüm detayları sinavtakvim.com'te...

YKS BAŞVURULARI SON GÜN MART

ÖSYM YKS başvuruları için son gün ise Mart günü.
ÖSYS kılavuzu kullanılacak.YKS'ler için ayrı bir kılavuz hazırlanmadı. YKS'ye başvuracak adayların 2018 ÖSYS Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

YKS başvuruları, aday işlemleri sistemi olan https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir başvuru merkezinden yapılabilecek.

Başvurusunu bir başvuru merkezinden yapan adaylar, 3 lira ücret ödeyecek.Sınav ücreti, güncel ücret tarifesine kılavuzdan ulaşabilirsiniz.

Başvuru işlemleri, bir başvuru merkezinden başvuru yapacak adaylar için Mart 2018'de mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasından bireysel başvuru yapacak adaylar için aynı tarihte, saat 23.59'da sona erecek.

Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak adaylar için Mart 2018'de mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasındaki "ödemeler" alanından kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için Mart 2018'de, saat 23.59'da sonlanacak.

Mart Başvuru Ücretini Online Ödemek için Tıklayınız

2018 YKS ÖSYM AYRI KILAVUZ YOK

YKS için ayrı bir kılavuz bulunmamaktadır. 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, YKS de dâhil, ÖSYS Sistemi ile ilgili tüm ilke ve kuralları kapsamaktadır. Adaylar, başvuru yapmadan önce bu kılavuzu dikkatle incelemelidir.

YKS başvuruları İnternet aracılığıyla bireysel olarak aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr ) veya herhangi bir Başvuru Merkezinden yapılabilecektir. Başvurusunu bir Başvuru Merkezinden yapan adaylar, 3,00 TL Başvuru Hizmeti Ücreti ödeyeceklerdir.YKS'ye katılma hakkı elde eden adaylar, YKS'den, hesaplanmasını istedikleri YKS puanına uygun istedikleri sınava katılabilirler.

YKS BAŞVURU ÜCRETİ

YKS başvuruları için adayların yapmaları gereken işlemler şunlardır:

1) YKS'ye girmek istediklerine karar vermek

2) İnternet veya bir Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru işlemlerini yapmak

3) Sınav ücretini yatırmak

4) Başvuru tamamlandıktan sonra başvuru süresi içinde başvuru bilgilerini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden kontrol etmek, başvuru bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinerek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklamak

YKS 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılacaktır. Adaylar, girmek istedikleri YKS'nin hepsine aynı merkezde gireceklerdir.

Yeni açılacak programlar, puan türlerinde oluşabilecek değişiklikler vb. durumlar nedeniyle farklı alanlarda puan türlerinin hesaplanabilmesi için, adayların 2018-YKS'nin tamamında sınava girmeleri yararlarına olacaktır.

Adayların hangi YKS'ye gireceklerine kesin karar verdikten sonra başvuru süresi içinde başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Başvuru işlemini İnternet üzerinden bireysel olarak yapacak adaylar, “Başvuru İşlemi ÖSYM'ye Bildirilmiştir.” uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan çıktı almaları gerektiği konularında önemle uyarılmaktadır. ÖSYM başarısız kayıt işleminden sorumlu değildir. Adaylar, başvuru işlemi sonunda, başvuruya ilişkin belgeyi sistem üzerinden edinmeli ve yerleştirme işlemine kadar saklamalıdır. İnternet kullanımında deneyimli olmayan ve işlemlerini eksik yapmaktan çekinen adayların başvuru işlemlerini bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapmaları yararlarına olacaktır.

YKS başvurusu ne zaman? YKS kayıt ücreti ne kadar, nasıl kayıt olunur, kayıt için gerekli belgeler nelerdir? sorularının cevabını haberimizde bulabilirsiniz. Öğrencilerin üniversitelere girmesi için ilk olarak TYT sınavına girip barajı geçip YKS sınavına girip gerekli puanı kazanmaları gerekiyor. Tüm detaylar haberimizde sizlerle paylaştık ve paylaşmaya devam edeceğiz.

Adaylar sınav ücretlerini, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Akbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türk Ekonomisi Bankası, PTT işyerleri ile ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ödemeler" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırabilecekler.

Adayların başvurularını tamamlandıktan sonra bilgilerini, https://ais.osym.gov.tr internet adresinden kontrol etmeleri, başvuru bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinerek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden saklamaları gerekiyor.

YKS 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılacak. Adaylar, girmek istedikleri YKS'nin hepsine aynı merkezde girecekler.

Başvuru işlemini internet üzerinden bireysel olarak yapacak adayların, "Başvuru işlemi ÖSYM'ye bildirilmiştir" uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan çıktı almaları gerekiyor. ÖSYM başarısız kayıt işleminden sorumlu olmayacak.

Adaylar, başvuru işlemlerini yaptıktan sonra sınav merkezi tercihleri gibi sınava ilişkin bilgilerini başvuru süresi içinde değiştirebilecek. Başvuru süresi tamamlandıktan sonra bu bilgilerde değişiklik yapılamayacak.

Başvuru işlemleri, bir başvuru merkezinden başvuru yapacak adaylar için Mart 2018'de mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasından bireysel başvuru yapacak adaylar için aynı tarihte, saat 23.59'da sona erecek.

Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak adaylar için Mart 2018'de mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasındaki "ödemeler" alanından kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için Mart 2018'de, saat 23.59'da sonlanacak.

YKS Kimler Başvuracak?

TYT puanlarından en az biri 180 vе dahа fazla olаn adaylar isterlersе YKS'ye başvurabilecek. YKS'ye başvurular,Mart'da alınacak. YKS sınavları tek oturum halinde gerçekleşecek. Her oturumdа farklı bir sınav uygulanacaktır. Dileyen aday tüm oturumlardаki sınavlara girеbilecek. Öğrenciler girmek istedikleri bölümlere göre en az iki YKS sınavına katılаcaktır. Sorular lise-2, lise-3 ve lise-4 ağırlıklı konulardan oluşacak. Lise-1 konularında da аz oranda soru gelecek. Sоru tarzları da dаha çok bilgiye dayalı sorulаr olacak.

YKS başvurusu ne zaman? YKS kayıt ücreti ne kadar, nasıl kayıt olunur, kayıt için gerekli belgeler nelerdir? sorularının cevabını sayfamızda bulabilirsiniz. Öğrencilerin üniversitelere girmesi için ilk olarak TYT sınavına girip barajı geçip YKS sınavına girip gerekli puanı kazanmaları gerekiyor.
YKS