Eğitim Uzmanı'ndan Sınav TüyolarıEğitim uzmanı Şener,Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek YKS girecek öğrencilere, tercih sürecini doğru bir biçimde geçirmelerini, üniversite ve bölüm seçiminde dikkat etmeleri gereken noktaları, kendileri için en sağlıklı seçimi yapabilmeleri için gerekli olan etkin tercih tekniklerini anlattı.

Eğitim faaliyetleri kapsamında kendi alanında ünlü birçok psikolog, kişisel gelişim uzmanı, eğitimci yazarı ağırlayan Aliağa Belediyesi, bu kez üniversite sınavına girecek öğrenciler için Üniversite ve Bölüm Tercihi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Başarıyı Artıran Stratejik ve Psikolojik Sınav Taktikleri" konulu eğitim semineri düzenledi.

Aliağa Belediyesi Çok Amaçlı Sosyal Tesisleri konferans salonunda gerçekleştirilen seminere Eğitimci Yazar ve Televizyon Programcısı Cihat Şener konuşmacı olarak katıldı. İki seans halinde gerçekleştirilen seminerin ilk seansında 12'inci sınıflara ikinci seansında 10'uncu sınıflara sınav öncesinde ve sonrasında neler yapılması konusunda bilgiler verildi. Yoğun bir katılımın olduğu seminerde öğrencilerin bir kısmı ayakta bir kısmı ise sahneye koyulan sandalyelerde oturarak semineri takip etti. Eğitim uzmanı Şener,Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek YKS girecek öğrencilere, tercih sürecini doğru bir biçimde geçirmelerini, üniversite ve bölüm seçiminde dikkat etmeleri gereken noktaları, kendileri için en sağlıklı seçimi yapabilmeleri için gerekli olan etkin tercih tekniklerini anlattı.

ŞENER: GEREKEN EN ÖNEMLİ VE TEK ŞEY ÇALIŞMAK

Üniversite sınavının zekayı ölçen bir sınav olmadığını belirten eğitim uzmanı Cihat Şener, "Bu sınavda temel unsur bilgiyi kullanma becerisidir. Yani öncelikle bilgili olacaksınız. Bu sınav kısa zamanda karar verebilme, yoğun baskı altında doğruyu yapabilme becerisini ölçer. Tüm bunların üstesinden gelebilmek için donanımlı olmak gerekiyor. Öğrencilerimiz sınav öncesinde kaygı düzeylerini, streslerini en aza indirmeye çalışsınlar. Sınava kısa bir süre kala hangi konularda eksik olduklarını tespit ederek hızlı bir şekilde açıklarını kapatsınlar. Sınavdan bir gün önce öğlen saatlerine kadar ders çalışılabilir. Ama öğleden sonra dışarı çıkmayıp muhakkak dinlensinler. Öğrencilerimizin yapması gereken en önemli ve tek şey çalışmak. Bu sınavı kazanabilmek için sihirli sözcük çalışmak" diye konuştu.
TYT YKS net puan hesaplama programı indir

YÖK sanal tercih rehberi indir

TYT YKS başarı sırası hesaplama sihirbazı Tıkla İndir