ÖSYM'den 'Aziz Sancar'lı mesajÖSYM, üniversite sınavlarına başvuru tarihleri yaklaşırken, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Sancar'ın adaylara mesajlarını içeren bir bilgilendirme videosu hazırladı- Sancar:- "Benim hikayem üniversite sınavını kazanarak başladı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ÖSYM, "kural ihlali" nedeniyle adayların sınavlarının geçersiz sayılmasının önüne geçmek için bilgilendirme amaçlı kısa bir animasyon filmi yaptı. ÖSYM, sınav görevlilerine yönelik de adayların binalara girişlerinde ve sınavda uymaları gereken kuralları hatırlatan, başka bir eğitim amaçlı film için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, geçtiğimiz günlerde, Ankara'ya gelen ve bir dizi ziyaret gerçekleştiren Aziz Sancar, üniversite sınavına hazırlanan adaylar için kamera karşısına geçti.

Sancar'ın mesajlarının yer aldığı video, ÖSYM'nin hazırladığı eğitsel amaçlı bu filmlerde kullanılacak. Sancar, üniversite adaylarına, "Benim hikayem, üniversite sınavını kazanarak başladı. İnanmak, başarmak için yeterli. Gençler, yeter ki inanın, başaracaksınız. Geleceğiniz, geleceğimizdir. Haydi üniversiteye" diye seslendi.

- Sancar'ın mesajlarını içeren filmler sitede yayınlanacak

Böylece ÖSYM, 2018 sınav dönemine "Geleceğiniz, geleceğimizdir" şeklindeki yeni bir slogan ile başlayacak. Aziz Sancar'ın mesajlarının yer aldığı videoya da yer verilecek olan eğitsel amaçlı iki film, yakın zamanda ÖSYM'nin resmi internet sitesinden yayınlanacak.

Öte yandan ÖSYM, Ocak 2018 tarihleri arasında alınacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvurularıyla ilgili detayların yer aldığı bir kamu spotu da hazırladı.

Halka ilişkiler alanında bir yenilik daha gerçekleştiren ÖSYM, üniversite adaylarına özel "Sınava Doğru" adlı bir single hazırlattı. Telif hakları alınan 2,5 dakika süren parça, adayları sınav öncesinde motive etmek üzere spot filmlerde kullanılacak.

YGS Kamu Spotu

‘SINAVA DOĞRU’ ÖSYM Single

Ösym'den ‘Geleceğiniz Geleceğimizdir. Haydi Üniversiteye!' Kamu Spotu İndir
TYT