2018 TYT Sonuçları Okul Puanı Eklenmiş Hali mi?TYT sonuçları okul puanı dahil mi,TYT Sonuçları Okul Puanı Eklenmiş Hali mi? 2018 İşte TYT Sonuçları hakkında merak edilenler...

TYT sonuçlarında verilen puanlar, yalnızca sınavdaki başarınız baz alınarak verilmiş ham puanlardır. TYT, eğitim öğretimin halen devam ettiği bir dönemde uygulandığı için, şu anda 12. sınıfta okuyan adayların diploma puanları ÖSYM’ye bildirilmiş değildir. Eğitim öğretim dönemi bittiğinde her okul mezun olan adayların diploma puanını ÖSYM’ye bildirecektir. Dolayısıyla şu anda TYT’de bildirilen puanlar ham puanlardır.

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, TYT sonuçlarını Temmuz 2018'de, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.TYT Sonuçlarına ilişkin sayısal değerler ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr/ internet adresinden öğrenilebilecek.

2018 TYT Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

ÖSYM tarafından Haziran 2018 günü gerçekleştirilen TYT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? TYT maratonu sona erdi.

ÖSYM Başkanlığınca, öncesinde ve sırasında her türlü tedbirin alındığı 2018 TYT sorunsuz tamamlandığı bildirildi.

Sınav sorularından rastgele seçilen yüzde 20'si, "osym.gov.tr" adresinden erişime açıldı.

ÖSYM Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruda, 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminin (ÖSYS) birinci aşaması olan 2018-TYT'nin tüm yurtta 171 sınav merkezinde, toplam 7 bin 31 sınav binasında, 109 bin 393 sınav salonunda bugün saat 10.00'da başlayıp 12.40'da tamamlandığı ifade edildi.

TYT puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse YKS'ye başvurabilecek. YKS'ye başvurular,Mart'da alınacak.

TYT YKS net puan hesaplama programı indir

YÖK sanal tercih rehberi indir

TYT YKS başarı sırası hesaplama sihirbazı Tıkla İndir
TYT