2019 TYT Sınavı Saat Kaçta Bitecek?TYT sınavı saat kaçta,TYT sınavı kaç saat sürüyor? İşte 2019 TYT Sınav saati hakkında merak edilenler ve detayları...

2019 TYT sınavına çok az bir zaman kaldı.Öğrenciler son hızla çalışmalarına devam ediyor. TYT, 15 Haziran 2019 günü tek oturumda yapılacak.
2019 TYT sınavına çok az bir zaman kaldı.Öğrenciler son hızla çalışmalarına devam ediyor.

2019 TYT SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYIP BİTECEK?

TYT 15 Haziran 2019 de tek oturumda yapılacak. Sınav, saat 10.00’da başlayacak ve 100 dakika sürecek. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında erkenden hazır olmaları gerekmektedir.
TYT Sınav sonuçları değerlendirmeye nasıl alınacak?

TYT’de en az bir puan türünde 150 ve üzeri puan alamayan adayların, TYT puanları ile bir yükseköğretim programını tercih etme ve YKS'ye girme hakları bulunmamaktadır. TYT puanlarından 150’ın altında olanlar için ilgili yerleştirme puanı TYT hesaplanmayacaktır. TYT’de 150,00000-179,99999 arası puan alan adaylar, sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını tercih edebileceklerdir. Bu adayların YKS'ye girme hakları bulunmamaktadır. TYT puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, YKS'ye girme hakkı kazanacaktır.

TYT’de 180 ve üzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını hem de TYT puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebilecek. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için de TYT puanlarından en az birinin 150 ve üzeri olması gerekir. Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlarda engelli öğrenciler için (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, otizm), engelli olduklarını belgelemeleri kaydıyla, TYT puanlarından en az birinin 100 ve üzerinde olması gerekmektedir.
TYT YKS net puan hesaplama programı indir

YÖK sanal tercih rehberi indir

TYT YKS başarı sırası hesaplama sihirbazı Tıkla İndir