ÖSYM TYT Sonuçları 2018 ÖğrenÖSYM TYT Sonuçları 2018 Öğrenmek için Buraya Tıklayınız

2018-TYT Sonuçları Sayısal Bilgileri Öğrenmek için Tıklayınız
2018 TYT sonuçları için gözlerin çevrildiği ÖSYM’den flaş bir açıklama geldi mi. TYT‘ye giren adayların merakla beklediği TYT ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı belli oldu mu? İşte 2018 TYT Sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında en güncel açıklamalar...
ÖSYM Başkanı, geçen yıl Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarını 6 günde açıkladıklarını belirterek, "Mümkün olan en kıza zamanda sonuçları açıklayacağız. TYT sonuçları Temmuz 2018'de açıklanacak.

2018 TYT sonuçları açıklanır açıklanmaz (https://sonuc.osym.gov.tr/) internet sitesinden duyurulacak. YGS sonuçları adaylara gönderilmeyecek. TYT adayları sonuçları ÖSYM’nin sitesinden sorgulayacak.

2018-TYT Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Sınava giren adayların cevap kağıtları daha sonra erişimlerine açılacak. Adaylar, kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecek.
TYT sınavı dün gerçekleşti. Haziran günü sınava giren adaylar için şimdi de sınav sorularının açıklanma heyecanı sardı. Sınav yaklaşırken ÖSYM tarafından son dakika açıklaması geldi. Bu yıl TYT sınavı ile ilgili farklı bir uygulamaya giden ÖSYM sınav soru ve cevaplarının daha önceki yıllarda olduğu gibi tümünü açıklayacağını duyurdu. ÖSYM'nin resmi sitesinden yapılan son dakika açıklamasında Haziran 2018 günü yapılan TYT 2018 sınavının sorularının tamamının erişime açılacağını ilan etti. ÖSYM'nin bu açıklaması adaylar tarafından heyecanla karşılandı. ÖSYM bugüne kadar TYT sınav sorularının sadece yüzde 20'sini açıklıyordu. Ancak yapılan resmi açıklamaya ile ÖSYM 2018 TYT sorularının tamamını yayınlayacağını duyurdu.
Adaylar 444 ÖSYM'yi arayabilir

Cumartesi ve pazar günü ÖSYM'de 40 kişilik özel bir ekibin 24 saat boyunca teyakkuzda olacağını ve her türlü sorunun anında çözüleceğine işaret eden Demir, "Bütün bunlara rağmen adaylarımız, sınav binası sorumlusuna veya koordinatörüne erişememesi durumunda, ÖSYM çağrı merkezi 444 ÖSYM yani 444 67 96'ya tüm operatörlerden, erişilebilir" dedi.

TYT'de geçen yıllardan farklı bir uygulama olmadığını, sınavda 80 soru için 100 dakika verildiğini ifade eden , sınavın 12.40'da biteceğini ancak görme engelli adaylar için 30 dakika ek süre verileceğini kaydetti.
TYT YKS net puan hesaplama programı indir

YÖK sanal tercih rehberi indir

TYT YKS başarı sırası hesaplama sihirbazı Tıkla İndir