ÖSYM GİS - ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi GirişiÖSYM GİS - ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi Girişi için Tıklayınız
ÖSYM Sınav Görevi Almak İstiyorum Ne Yapmam Gerekiyor?

ÖSYM sınav görevi nasıl alınır? Ösym'nin hazırladığı sınavlarda görev alabilmek için Üniversite yada bazı ilköğretim ve liselerde sınavda görev almak istediğinize dair başvuruda bulunmanız gerekiyor.
ÖSYM Sınav Görevi Başvurusu Nereye Yapılıyor?
ÖSYM sınav görevi için başvurular, genelde her okul kendi bulunduğu okullarda başvuru yapmaktadır. Başvuru yapmak için, nüfus cüzdanı, okulun iletişim bilgileri, iban numarası ve e-mail gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapılan yerde fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Başvurudan sonra verilen şifreyle sisteme girdikten sonra ilk olarak şifrenizi yeniliyorsunuz. Şifreden sonra sınavlarda görev almak istiyorsanız okul seçimi yapıp görevlendirmenizi bekliyorsunuz. Göreviniz çıkınca görev belgesi çıktısı alıp görev yerinize gidiyorsunuz.Sınav başvuru araları uzun olduğu için genelde şifre unutuluyor. Aman dikkat! Sakın şifrenizi unutmayın. Sistemde şifremi unuttum yazan yere bilgileri yazıp e -mailime gönder dediğimizde ne yazık ki hiç bir e-mail gelmiyor.

Her okul değişikliğinde görev pasif hale gelmektedir. Görevi tekrardan açtırmak için okul yâda üniversiteye başvurmanız gerekiyor.
ÖSYM (gis) sınavlarda görev almak isteyen idareci, öğretmen ve hizmetliler sisteme eklenecek, almış oldukları şifreleri ile "Görevli İşlemleri Sistemi"ne giriş yaparak görev ve görev yeri tercihinde bulunacaklar. Görev tercihlerini her kes sistem üzerinde kendisi yapacak. Görev almak isteyenlerin gis sitesine girip başvuru yapmaları gerekiyor.ÖSYM GİS Şifremi Unuttum Tekrar Alabilir miyim?
OSYM görevli şifremi unuttum ne yapmalıyım? Sınav tarihleri ve sınav başvuru araları uzun olduğu için genelde ÖSYM Gis şifreleri unutuluyor.

ÖSYM Gis şifrenizi unuttuğunuz zaman şifremi unuttum butonuna tıkladığınız takdirde e mailinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Her okul değişikliğinde görev pasif hale gelmektedir. Görevi tekrardan açtırmak için okul yâda üniversiteye başvurmanız gerekiyor.ÖSYM GİS İletişim :

Adres: ÖSYM 06800 Bilkent / ANKARA


Telefon: 444 6796 (OSYM) (Çağrı Merkezi)