KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman saat kaçta?ÖSYM KPSS sınav saatleri hakkında son dakika açıklaması yaptı. Bu önemli değişiklik ile sınav saati değişti. KPSS'ye günler kala adaylar sınav yerlerini merak ederken zaman değişikliği de oldu. Peki Kasım KPSS Ortaöğretim sınavı saat kaçta?


Memur olmak isteyen adaylar için ilk şart olan ÖSYM KPSS sınavı saatinde değişiklik yapıldı. ÖSYM Twitter üzerinden yaptığı son dakika açıklaması ile sınav saatinde değişikliğe gitti.

ÖSYM'nin resmi Twitter hesabından yapılan son dakika açıklaması ile Kasım günü saat 9.30'da başlayacak olan KPSS Ortaöğretim sınavı saat 10.00'da yapılacak. Sınava girecek adayların KPSS sınavındaki bu zaman değişikliği göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

Ortaögretim/Ön lisans (Ön Lisans Düzeyi) - Ekim 2018

Ortaögretim/Ön lisans (Ortaöğretim Düzeyi) - Kasım 2018

Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Testi - Aralık 2018

SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Sınav süresince adayların;

-konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri,

-salondaki görevlilere soru sormaları,

-kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaları,

-müsvedde kâğıdı kullanmaları veya soru ve cevaplarını başka bir kâğıda yazmaları,

-soru ve cevapları cevap kâğıdının arkasına yazmaları

-birbirlerinden kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri,

-sınav süresi başlamadan soruları okumaya başlamaları,

-sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap kâğıdında işaretleme yapmaya devam etmeleri,

-sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır.


Bu yasaklara uymadığı saptanan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

KPSS SONUCUMU NASIL ÖĞRENİRİM?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

2018 KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ

Adaylar KPSS sınav giriş belgeleri ais.osym.gov.tr adresinden alabilirler. 2018 KPSS'de sınav giriş belgeleri her bir aday için özel olrak düzenlenecektir. T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile edinilicek belgeler sınavdan 10 gün önce erişime sunulacaktır. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır.

KPSS SINAVA GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYIN

Adaylar girdikleri sınava ait Sınava Giriş Belgesini yanında bulundurmak zorundadırlar. Bu belge olmadan sınava girmek mümkün değildir. DHBT’ye girme isteğini Aday Başvuru Formunda belirtmeyen adaylar için DHBT Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir.

ÖSYM KPSS sınav saatleri hakkında son dakika açıklaması yaptı. Bu önemli değişiklik ile sınav saati değişti. KPSS'ye günler kala adaylar sınav yerlerini merak ederken zaman değişikliği de oldu. Peki Kasım KPSS Ortaöğretim sınavı saat kaçta?