2019 KPSS Başvuru Ücretleri Hangi Bankaya Yatırılacak?2019 KPSS başvuruları 3 Mayıs ta başladı. Peki KPSS başvuru ücretleri ne kadar ve hangi bankalara yatırılacak? İşte bu sorunun cevabı...

KPSS başvuruları başladı. 2019 KPSS'ye başvuracak adaylar 15 Mayıs 2019 a kadar başvuru işlemlerini yapabilirler. Peki KPSS ücreti bu sene ne kadar ve başvuru ücretleri hangi bankaya yatırılacak? 2019 yılı KPSS başvuruları için her oturuma ilgili ücret ödenecek.

Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) başvurular 3 Mayıs 15 Mayıs 2019 tarihleri arasında alınacak... ÖSYM'nin internet sayfasındaki sınav takvimine göre, KPSS (A Grubu ve Öğretmenlik) Öğretmen,lik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Temmuz'da gerçekleştirilecek.

KPSS SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

2019-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, ÖABT başvuruları, ve ücret ödeme için son gün, 28 Mayıs 2019 tarihidir.(Geç başvuru tarihinde adaylar daha yüksek ücret ödeyecek)

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 75,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 50,00 TL

ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 75,00 TL

2019 KPSS'ye, lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumdaki adaylar başvurabilecek.

KPSS ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATIYOR?

2019 yılı KPSS başvuruları için her oturuma belirlenen miktar ödenecek. KPSS başvuru ücreti T.C. Ziraat Bankası Güvenevler Şubesi Hesap No: 6028011-5010 ANKARA şubesine yatırılacak. Para yatırma işlemi herhangi bir Ziraat bankası şubesinden yapılabilir.

Adayların, sınav ücretini yatırmaları için ilgili banka şubesine gidip T.C. Kimlik Numarası ile Ad ve Soyad bilgilerini vermeleri yeterli olacaktır. Uyruğu T.C. olmayan adaylar Aday Bilgi Formu üzerinde yazılı olan Belge Numarasını T.C. Kimlik Numarası olarak kullanacaklardır.

Adaylar bankadan iki nüsha banka dekontunu alacaklar, birini Başvurma Belgesine ekleyecekler, diğerini saklayacaklardır. Başvurma Belgesine banka dekontunu eklemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Başvuru Merkezlerinin adresleri başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinde yer alacaktır. Başvurudan önce adayların sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir.

Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden İnternet aracılığıyla veya kredi kartı/banka kartı ile sınav ücretini yatırabilirler

Adayların sınava girmesi için öncelikle aşağıdaki bankalara ücret yatırmaları gerekmektedir.

** T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı

** T. Halk Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı

** Akbank ın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC'den başvuran adaylar hariç)

** Kuveyt Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC'den başvuran adaylar hariç)

** Türk Ekonomi Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı

** Deniz Bankın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC'den başvuran adaylar hariç)

** Tüm PTT İş Yerleri (KKTC'den başvuracak adaylar ASPOS-Gazi Magusa)

*** Sınav/yerleştirme ücreti ÖSYM'nin İnternet sayfasında yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı /banka kartı ile de yatırılabilecektir.

2019 KPSS Başvuru Ücretleri Online Ödeme İşlemini Yapmak için Tıklayınız
KPSS