ÖSYM KPSS-2018/2 Tercih ve Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?KPSS-2018/2 Tercih Kılavuzunda yer alan Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile Aralık 2018 tarihinde saat 15:20'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden erişilebilir.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

ÖSYM KPSS-2018/2 Tercih ve Atama Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

KPSS-2018/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler için Tıklayınız

2018 KPSS 2 (Kamu Personeli Seçme Sınavı) sonuçları açıklandı. KPSS 2 sonuçlarına göre kaç kontenjan boş kaldı. ÖSYM KPSS 2 sonuç sorgulama ekranı ve diğer detaylar sinavtakvim.com'te.

Yüz binlerce kişinin merakla beklediği 2018 KPSS 2 sonuçları açıklandı. ÖSYM'nin internet sitesinde KPSS sınav sonuç ekranına tıklayarak sonuçları öğrenebilirsiniz. ÖSYM'nin yaptığı açıklamaya göre kadro ve pozisyonlara yerleştirme yapıldı.

Dikkat! KPSS sonuç belgesi gönderilmeyecek

KPSS tercih sonuçları 2018 ÖSYM'nin Sonuç Açıklama Sistemi sonuç.osym.gov.tr'de. KPSS tercihi yapan adaylar TC Kimlik Numarası ve ÖSYM aday şifreleriyle sisteme girerek KPSS tercih sonuçlarını görebilecekler. KPSS tercih sonuçları yalnızca sonuc.osym.gov.tr adresinde öğrenilebilecek. ÖSYM adaylara ayrıca KPSS sonuç belgesi göndermeyecek.
KPSS