ÖSYM KPSS-2018/2 Yerleştirme Kılavuzu Yayınlandı mı?KPSS tercihleri için yarış başladı. Online olarak gerçekleştirilecek olan Kamu Personel Seçme Sınavı Tercihleri için KPSS-2018/2 tercih kılavuzu bir çok kişiye yol gösteriyor. (ÖSYM KPSS-2018/2 tercih kılavuzu yerleştirme işlemi ve boş kadrolar, KPSS tercihi nasıl yapılır, KPSS tercihleri ücretli mi, KPSS'de nasıl tercih yapılır?)

ÖSYM KPSS-2018/2 Yerleştirme Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

ÖSYM KPSS-2018/2 Yerleştirme Robotu İndirmek için Tıklayınız

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı 2. yerleştirme için tercih yapacakların beklediği açıklama yapılıyor.

2018 KPSS/2 Yerleştirme ve Tercih sonuçlarıyla ilgili beklenen duyuru DPB tarafından yapıldı.Kurum tarafından yapılan sonuçların duyurusunda MEB Öğretmen kadroları ile kariyer meslek memurları dışında toplam kadro ve pozisyon için tercih işlemlerinin Kasım 2018 tarihinde başlayacağı ve Kasım 2018 tarihinde sona ereceği açıklandı.

ÖSYM'nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden yayımlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2018/2 tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre memur başvuruları için tercihlerinizi yapabilirsiniz. Adaylar tercihlerini Kasım 2018 arasında yapacaklar. Tercih süresi uzatılmayacak.

2018-KPSS-2018/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme İçin Tercih Kılavuzu ve Tablolar
Adaylar tercihlerini Kasım 2018 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır. KPSS-2018/2 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.KPSS-2018/2: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme - TERCİH

Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) adaya ait kayıt bilgilerinde yer almaktadır. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede Merkezimiz tarafından bu bilgiler kullanılacaktır. Adaylar, ais.osym.gov.tr adresinden eğitim bilgilerini kontrol ederek tercihlerini yapmalıdır.
Bu kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarına göre dağılımı belli oldu.

ÖSYM, 2018 yılı KPSS başvuru kılavuzlarının her ikisinde de, KPSS tercihlerinin ücretli olacağını belirtmişti."Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti (15,00 TL) alınır."

"Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra Merkezimiz tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır."
KPSS